KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14204157
nr 1420 4157
Erik Boëthius
(1897-1970), Sverige
Oljemålning, Skara Allmänna Läroverk. Signerad. Olja på duk, 34x57, yttermått inklusive ram: 54x79 cm
Kondition: slitage, skador
Erik Boëthius, svensk bildkonstnär född 1897, död 1970.
måndag 27 september 2021
kl 18:39:29
Erik Boëthius
Läs mer om Erik Boëthius